Programový/á manažer/ka - Povodně 2024

Místo: Krnov/Jeseník/Olomouc s výjezdy do terénu

Datum nástupu: Ihned

Pracovní poměr: HPP, na 6 měsíců s případnou možností prodloužení

Popis pracovní pozice:

  • Stanete se součástí povodňového týmu Člověka v tísni přímo v místě pomoci. Co bude obsahem vaší práce:
  • Koordinace terénních pracovníků
  • Sběr a monitoring aktuálních dostupných dat
  • Plánování, realizace a vyhodnocení poskytované podpory postiženým
  • Podpora pracovníků v přímé práci s lidmi postiženými povodní. Práce přímo v terénu
  • Spolupráce s dalšími členy týmu, komunikace a spolupráce s místní samosprávou a partnerskými organizacemi při realizaci opatření
  • Spoluvytváření plánu programu a distribuce zdrojů z SOS Povodně
  • Reprezentace organizace na regionální úrovni

Pro tuto pozici považujeme za důležité:

  • Zkušenost s vedením lidí
  • Zkušenosti v sociální oblasti, nebo v příbuzném odvětví
  • Schopnost podpory pracovníků v přímé práci s lidmi postiženými povodní
  • Samostatnost, empatii, reprezentativní vystupování a dobré komunikační schopnosti
  • Schopnost řešení krizových situací a rozhodování
  • Dobrý přehled v sociálních tématech (dluhy, podpora vzdělávání, sociální politika)
  • Řidičský průkaz skupiny B
  • Ochota pravidelně cestovat do postižené oblasti i na centrálu v Praze
  • Znalost práce s MS Office (Excel, Word a Outlook)

Co nabízíme:

  • Zázemí a profesionalitu největší české nevládní organizace
  • Zajímavou a kreativní práci s mezinárodním dosahem
  • 25 dní dovolené za rok, sick days
  • Notebook a mobilní telefon s firemním tarifem
  • Multisport karta pro sport a rekreaci v ČR
  • Možnost práce z domova po dohodě
  • ČvT hradí náklady spojené s cestováním jako je ubytování, lékařské prohlídky, očkování, cestovní pojištění atd.
  • Otevřená a neformální organizační kultura
  • Možnost účasti na zajímavých akcích, které pořádáme (např. mezinárodní filmový festival Jeden svět)
  • Přátelští kolegové se společnými hodnotami
  • Člověk v tísni podporuje profesní rozvoj a účast na školeních
  • Mezinárodní online úvodní školení pro všechny nové zaměstnance (centrála + zemské programy RDD)

Jak se přihlásit?

Pokud máte o tuto pozici zájem, pošlete nám svůj životopis a stručný motivační dopis přes náš přihlašovací formulář.

Upozorňujeme, že budou kontaktováni pouze kandidáti, kteří postoupí do užšího výběru. Pohovory budou probíhat průběžně a pozice bude po obsazení uzavřena.

People in Need is committed to preventing any type of unwanted behavior at work including sexual harassment, exploitation and abuse, lack of integrity and financial misconduct and is committed to promoting the welfare of children and adults with whom People in Need involves. People in Need expects all staff to perform job duties and responsibilities in accordance with People in Need code of conduct and key policies (available at: https://www.peopleinneed.net/key-policies-4142gp )

People in Need Staff will undertake the appropriate level of training. All offers of employment will be subject to satisfactory references and appropriate screening checks, which can include criminal records and terrorism finance checks. We are committed to ensuring diversity and gender equality within our organization and encourage applicants from diverse backgrounds to apply.