Terénní pracovník/pracovnice - SOS Povodně

Místo výkonu práce: Krnovsko/Jesenicko s občasnými cestami do Olomouc

Datum nástupu: Ihned

Délka smlouvy: alespoň 6 měsíců s případnou možností prodloužení
Výše úvazku: plný/zkrácený

Popis pracovní pozice:

Stanete se součástí povodňového týmu Člověka v tísni přímo v místě pomoci.

Co je obsahem práce:

  • Práce v terénu a přímá komunikace s lidmi v zasažené oblasti, zaměření na pomoc živnostníkům a podpora komunitních iniciativ;
  • Přímá práce s klienty, jednotlivci a rodinami, kteří se ocitli v nepříznivé situaci, identifikace potřeb, doprovod a asistence při komunikaci s jinými organizacemi a institucemi;
  • Sběr a monitoring aktuálních dostupných dat týkajících se dění v zasažených lokalitách, zjišťování potřeb obyvatel;
  • Spolupráce s dalšími členy Povodňového týmu, komunikace a spolupráce s místní samosprávou a partnerskými organizacemi při realizaci opatření;
  • Plánování, realizace a vyhodnocení poskytované podpory;
  • Administrativní práce, reportování.

Pro tuto pozici považujeme za důležité:

  • Zkušenost s terénní nebo sociální prací, případně zkušenost v příbuzných oborech;
  • Dobrý přehled v sociálních tématech (dluhy, podpora vzdělávání, sociální politika), stejně tak zkušenosti s prací v neziskovém sektoru výhodou;
  • Řidičský průkaz skupiny B výhodou;
  • Ochota pravidelně cestovat do zasažené oblasti;
  • Znalost práce s MS Office (Excel, Word a Outlook);
  • Čistý trestní rejstřík;
  • Připravenost a motivaci pro práci s lidmi, kteří mají traumatizující zkušenost a ocitli se ve složité životní situaci;
  • Schopnost týmové práce, ale i samostatnost a schopnost pracovat pod tlakem.

Co nabízíme:

  • Zázemí a profesionalitu největší české nevládní organizace;
  • Platové podmínky na základě interní platové stupnice;
  • Zajímavou a kreativní práci v přátelském kolektivu se společnými hodnotami, otevřenou a neformální organizační kulturu;
  • 25 dní dovolené/rok, sick days;
  • Notebook a mobilní telefon s firemním tarifem;
  • Multisport karta (samofinancovaná) pro sport a rekreaci v ČR;
  • Možnost účasti na zajímavých akcích, které pořádáme (např. mezinárodní filmový festival Jeden svět).

Jak se přihlásit?

Pokud máte o tuto pozici zájem, pošlete nám svůj životopis a stručný motivační dopis přes náš přihlašovací formulář.

Upozorňujeme, že budou kontaktováni pouze kandidáti, kteří postoupí do užšího výběru. Pohovory budou probíhat průběžně a pozice bude po obsazení uzavřena.

Člověk v tísni se zavazuje předcházet jakémukoli nežádoucímu chování na pracovišti, včetně sexuálního obtěžování, vykořisťování a zneužívání, nedostatku integrity a finančních nesrovnalostí, a rovněž podporovat blaho dětí i dospělých, s nimiž Člověk v tísni spolupracuje. Člověk v tísni očekává, že všichni zaměstnanci budou plnit své pracovní povinnosti v souladu s etickým kodexem a klíčovými politikami organizace (k dispozici na: https://www.peopleinneed.net/key-policies-4142gp. )

Zaměstnanci Člověka v tísni absolvují odpovídající školení. Podmínkou je ověření referencí a trestní bezúhonnosti. Naším cílem je zajistit rozmanitost a rovnost příležitostí a podmínek v organizaci a vítáme uchazeče z různorodého prostředí, aby se přihlásili.