Vedoucí programu - SOS Povodně

Místo výkonu práce: Olomouc, s výjezdy do terénu

Datum nástupu: Ihned

Pracovní poměr: HPP, na 6 měsíců s případnou možností prodloužení

Přímý nadřízený: Vedoucí humanitárních programů ČvT

Popis pracovní pozice:

Stanete se součástí povodňového týmu Člověka v tísni přímo v místě pomoci. Co bude náplní vaší práce:

  • Koordinace a vedení povodňového programu na Jesenicku a Krnovsku;
  • Spoluvytváření plánu programu a distribuce zdrojů z SOS Povodně;
  • Koordinace veškerých aktivit v místě, postupů prací a návazností činností v jednotlivých úkolech (distribuce, podpora postižených obcí, finanční dary domácnostem, a další);
  • Komunikace a spolupráce s IZS, krajskou i místní administrativou, obecními úřady a partnerskýími organizacemi;
  • Vedení a koordinace týmu ČvT, tj. terénních týmů i administrativní a logistické podpory (cca 50 osob);
  • Sběr a monitoring dat a informační management;
  • Odpovědnost za řádné čerpání rozpočtu;
  • Odpovědnost za systemizované a transparentní přidělování finančních darů;
  • Koordinace a příprava reportů (průběžných i závěrečných) pro potřeby Člověka v tísni i dárců;
  • Odpovědnost za respektování nastavených pravidel a pracovních postupů ČvT;
  • Reprezentace organizace na regionální úrovni, zajištění styku s médii.

Pro tuto pozici považujeme za důležité:

  • Senioritu a zkušenost s koordinací projektů/projektovým řízením (minimálně 5 let);
  • Praxi na vedoucí pozici (alespoň 5 let);
  • Výborné komunikační a koordinační a organizační schopnosti, schopnost jasně a citlivě komunikovat s různými skupinami a budovat vztahy s partnery a dárci;
  • Zodpovědnost, samostatnost, schopnost spolupráce v širším týmu.
  • Schopnost řešení krizových situací a rozhodování, práce pod tlakem;
  • Zkušenost s prací v neziskové organizaci výhodou;
  • Přehled v sociálních tématech (dluhy, podpora vzdělávání, sociální politika);
  • Znalost práce s MS Office (Excel, Word a Outlook);
  • Řidičský průkaz skupiny B.

Co nabízíme:

  • Zázemí a profesionalitu největší české nevládní organizace;
  • Platové podmínky na základě interní platové škály;
  • Zajímavou a kreativní práci v přátelském kolektivu se společnými hodnotami, otevřená a neformální organizační kultura;
  • 25 dní dovolené/rok, sick days;
  • Notebook a mobilní telefon s firemním tarifem;
  • Multisport karta (samofinancovaná) pro sport a rekreaci v ČR;
  • Možnost účasti na zajímavých akcích, které pořádáme (např. mezinárodní filmový festival Jeden svět).

Jak se přihlásit?

Pokud máte o tuto pozici zájem, pošlete nám svůj životopis a stručný motivační dopis přes náš přihlašovací formulář.

Upozorňujeme, že budou kontaktováni pouze kandidáti, kteří postoupí do užšího výběru. Pohovory budou probíhat průběžně a pozice bude po obsazení uzavřena.

Člověk v tísni se zavazuje předcházet jakémukoli nežádoucímu chování na pracovišti, včetně sexuálního obtěžování, vykořisťování a zneužívání, nedostatku integrity a finančních nesrovnalostí, a rovněž podporovat blaho dětí i dospělých, s nimiž Člověk v tísni spolupracuje. Člověk v tísni očekává, že všichni zaměstnanci budou plnit pracovní povinnosti v souladu s etickým kodexem a strategickými pravidly organiace (k dispozici na: https://www.peopleinneed.net/key-policies-4142gp).

Zaměstnanci Člověka v tísni absolvují odpovídající úroveň školení. Všechny pracovní nabídky podléhají ověřením referencí a kontrole trestního rejstříku. Naším cílem je zajistit rovnost pohlaví v naší organizaci a povzbuzujeme uchazeče z různorodého prostředí, aby se přihlásili.