Gruzie: Klimatická odolnost
Zvyšování kvality života světové populace je spojeno se stále vzrůstajícím nadměrným využíváním přírodních zdrojů. Planeta se snaží držet krok s nárůstem průměrné globální teploty a četností extrémních povětrnostních jevů, které mění ekosystémy po celém světě. Změna klimatu navíc nejvíce dopadá na nejchudší obyvatele světa, z nichž mnozí nemají dostatek prostředků, aby se současné klimatické realitě přizpůsobili.
Neutěšená hospodářská situace v Gruzii má největší dopad na venkovské oblasti, které trpí vysokou mírou nezaměstnanosti. V Gruzii podporujeme zemědělství, které je zdrojem obživy pro většinu obyvatel.
PIN pomáhá drobným soběstačným zemědělcům a jejich rodinám vymanit se z chudoby, podporuje zakládání družstev podobně smýšlejících farmářů a umožňuje jim přístup k informacím, znalostem, trhům a službám, tolik potřebným pro zajištění zdrojů obživy.
Probíhající pomocNEBOUkončené projekty
Zavádění evropských fytosanitárních norem v Gruzii
Posílování modelů rozvoje venkova v Gruzii
Udržitelný rozvoj včelařství v Gruzii
Česká rozvojová agentura bude spolupracovat přímo s laboratoří Ministerstva zemědělství na zavedení sedmi nových metod určených pro sledování kvality produktů. Pracovníci laboratoře projdou školením a laboratoř získá lepší vybavení, aby mohla aplikovat nové metody a provádět tak přesnější analýzu kvality včelích produktů.
Rozvoj drobného podnikání a spolupráce mezi drobnými zemědělci
Těm, kteří uspějí v otevřené soutěži, pak organizace poskytuje grant na nákup vybavení nutného k rozvoji dané podnikatelské činnosti. Součástí podmínek udělení grantu je i povinnost každého podpořeného podnikatele a zemědělce v průběhu roku část hodnoty grantu investovat zpět do své vesnice, a to například v podobě opravy místní ambulance či mateřské školy. Za posledních devět let tak Člověk v tísni podpořil vznik více než 200 drobných živností ve třech okresech západní Gruzie i v hlavním městě Tbilisi. Mimo to se realizovalo více než 100 komunitních projektů.