Terénní sociální pracovník/pracovnice Praha

Tento inzerát je neaktivní.

Místo výkonu práce: Praha

Typ úvazku: 0,5 -1,0 - preferujeme plný úvazek, ale nevyhýbáme se zkráceným

Nástup: 1.7. 2020

Pracovní úvazek: na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou

Charakteristika pozice:

Hledáme do našeho týmu nového kolegu/kolegyni na pozici terénního sociálního pracovníka/pracovnice v unikátním projektu zabydlování. Pracovník/pracovnice poskytuje podporu lidem v nepříznivé sociální situaci, kterou nedokáží řešit vlastními silami. Mezi cílové skupiny služby patří zejména: rodiny s dětmi z pražských ubytoven, lidé ohrožení předlužením, dlouhodobě nezaměstnaní, obyvatelé vyloučených lokalit, osoby ohrožené ztrátou bydlení.

Náplň práce:

  • pomoc při hledání nového přijatelného bydlení,

  • asistence při stěhování a zabydlování v novém bytě,

  • pomoc při řešení finančních potíží, především dluhů,

  • pomoc při komunikaci s úřady a dalšími institucemi,

  • pomoc při vyhledávání zaměstnání a rekvalifikací,

  • zprostředkování návazné pomoci a kontaktu na jiné spolupracující organizace,

  • vedení klientské databáze.

Jak to u nás chodí

Věříme ve smysl naší práce a také v to, že ji budeš dělat nejlépe, jak dovedeš. Proto nepotřebujeme píchačky, ani přísně hierarchizované prostředí. Rozvrh práce je u nás částečně možné uzpůsobit a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.

Co od Tebe potřebujeme:

  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb. (případně ochota si toto vzdělání v krátkém časovém úseku doplnit například kurzem pracovníka v sociálních službách),

  • dobré komunikační dovednosti,

  • zájem o danou problematiku a ochota dál se v této problematice vzdělávat,

  • samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup,

  • schopnost pracovat v týmu,

  • zodpovědnost a snaha aktivně posouvat věci dál,

  • psychická odolnost,

  • dobrá znalost práce na PC – Microsoft Office,

  • trestní bezúhonnost.

Výhodou:

  • zkušenost s přímou prací,

  • orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze,

  • orientace v problematice předlužení,

  • orientace v síti sociálních služeb v regionu.

Co nabízíme:

  • nástupní plat 25 tis.,

  • osobní ohodnocení (po ukončení zkušební doby),

  • možnost mimořádných odměn,

  • 5 týdnů dovolené,

  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností,

  • smysluplné pracovní uplatnění,

  • podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání,

  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna,

  • služební notebook a telefon je samozřejmostí,

  • flexibilní pracovní dobu,

  • svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým,

  • 3 sick days.

V případě zájmu o tuto pozici připojte motivační dopis a strukturovaný životopis na emailovou adresu petra.horova@clovekvtisni.cz nejpozději do 30.4.2020. Vaše případné dotazy pak můžete zaslat e-mailem na stejnou adresu.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek, může být ukončeno i před uvedeným datem, po naplnění požadované pozice. První kolo výběrového řízení bude vzhledem k aktuální situaci probíhat prostřednictvím videohovoru na některé z komunikačních platforem. Druhé kolo proběhne osobně v rouškách v kancelářích pražské pobočky.

Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Pro více informací navštivte: http://www.integracniprogramy.cz/