Vysvětlení záhadného slova "komiks - comics" - a proč nikdy ne "comix"!
Publikováno: 6. 5. 2020 Doba čtení: 1 minutaPřinášíme další dvě výuková videa, ve kterých vám komiksová scénáristka Klára Smolíková a spisovatel Jiří Walker Procházka vysvětlí další zákonitosti tvorby komiksových příběhů a zdroje, ze kterých komiksové příběhy historicky vycházejí.
Nepopisuj, co můžeš nakreslit! To je tématem dalšího videa spisovatelky a scénáristky Kláry Smolíkové, která v něm představuje základní vizuální komiksové zkratky.
Podívejte se!
VIDEO JE VHODNÉ PRO 1. STUPEŇ ZÁKLADNÍCH ŠKOL
K videu můžete využít výukový list "Nepopisuj, co můžeš nakreslit!", který najdete na straně 36 v publikaci Jak vyzrát na komiks.
V druhém videu s Jiřím Walkerem Procházkou se tentokrát podíváme za komiksovou tvorbou do U.S.A, na frankofonní komiks do Evropy, ale i za japonskými mangy. Budeme se věnovat kresbě vlastního hrdiny a vlastnostem komiksu. A v neposlední řadě se dozvíte, jak vzniklo slovo "komiks - comics" - a proč nikdy nesmíte použít "comix"!
VIDEO JE VHODNÉ PRO 2. STUPEŇ ZÁKLADNÍCH ŠKOL A STŘEDNÍ ŠKOLY
- Zadání komiksové soutěže pro 1., 2. stupeň základních škol i střední školy si můžete stáhnout ZDE!
- Podívejte se na další výuková videa: Klára Smolíková - Jak se mluví v bublinách a Jiří Walker Procházka - Historie komiksu
- Přečtěte si další podrobnosti k letošnímu ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět na téma PĚSTUJ NADĚJI!