Využijte bezplatná online supervizní setkání pro učitele a asistenty pedagoga

Publikováno: 2. 4. 2025 Doba čtení: 4 minuty

Do konce školního roku jsme vypsali termíny tří bezplatných online supervizních setkání. Přihlaste se a přidejte se na ta, která se vám budou hodit s tématy, která ve škole aktuálně řešíte.

Využijte bezplatná online supervizní setkání pro učitele a asistenty pedagoga
© Foto: Tomáš Princ

Řešíte ve třídě náročné situace s žáky?

Prožíváte stres, vyhoření či jiné namáhavé chvíle?

Nebo jen potřebujete získat nový profesní pohled a zpětnou vazbu?

V každém ze tří měsíců, které zbývají do konce tohoto školního roku, jsme vypsali jeden termín bezplatné online supervize s jedním z našich supervizorů. Pokud tedy máte aktuální téma či situace, které ve škole řešíte, připojte se zdarma k naší online skupinové supervizi a přineste je do bezpečného prostředí malé skupiny. Od supervizorů i kolegů můžete získat zpětnou vazbu i nový pohled na řešení situací.

JAK SUPERVIZE PROBÍHÁ?

Skupinové supervize pro učitele a asistenta pedagoga nabízí prostor ke sdílení náročných situací a témat, která ve škole řeší. V bezpečném prostředí můžete získat náhled od dalších kolegů i supervizorů, kteří mohou přinášet jiný úhel pohledu. Skupina se vzájemně může inspirovat a pomáhá hledat nové způsoby, jak situace řešit. Supervizoři nabízejí i teoretická východiska k probíraným tématům.

Termíny online supervizí

  • DUBEN: pondělí 14. dubna, 16:00-17:30, supervizorka: Martina Johanes Podlipná 
    (podrobnosti a přihlášení ZDE
  • KVĚTEN: čtvrtek 15. května, 16:00-17:30, supervizor: Matyáš Grimmich
    (podrobnosti a přihlášení ZDE
  • ČERVEN: čtvrtek 5. června, 16:00-17:30, supervizorka: Andrea Vedralová
    (podrobnosti a přihlášení ZDE
Poslechněte si o supervizích
Více si o průběhu a významu těchto supervizí můžete poslechnout například v rozhovoru s L. Pivoňkovou z Člověka v tísni v podcastu Mimo zorné pole anebo v podcastu Reparát Českého rozhlasu Plus. 

MEDAILONY SUPERVIZORŮ A SUPERVIZOREK:

Mgr. Martina Johanes Podlipná

Vzdělání:
Absolventka Katolické univerzity, Pedagogické fakulty, obor Speciální pedagogika – učitelství, poradenské služby; Pedagogické fakulty UK, obor Školský management a Vyšší odborné školy pedagogické a sociální, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Praxe:
Od roku 2002 pracovala jako učitelka MŠ, později jako zástupkyně ředitelky a nyní jako ředitelka. V projektu MAP byla odborným garantem pro předškolní vzdělávání a péči, v projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích SRP byla konzultantkou rozvoje školy. Jako speciální pedagožka nabízela poradenské služby pro rodinu ve Středisku výchovné péče. Od roku 2018 vyučuje na VOŠ Svatojánská kolej, ve vzdělávací instituci MILLS lektoruje kurzy pro Asistenty pedagoga, působí jako koučka a konzultantka při rodinných a individuálních poradenstvích s prvky terapie. V organizaci Člověk v tísni pracuje jako supervizorka pro pedagogické pracovníky.

MgA. Matyáš Grimmich

Vzdělání:
Absolvent výcviku lektorů primární prevence, výcviku v krizové intervenci, výcviku v mentorských dovednostech, od roku 2018 prochází pětiletým psychodynamickým komplexním výcvikem preventistů. Od roku 2021 student Speciální pedagogiky Univerzity Karlovy.

Praxe:

Jeho hlavním zájmem je práce se skupinami. Pracuje především s kolektivy, v nichž jsou konflikty, násilí nebo šikana. V organizaci Jules a Jim působí jako garant selektivní primární prevence. Provází metodicky školy a školí témata jako skupinová dynamika, komunikace nebo práce v emočně náročných kolektivech. V Nadačním fondu Eduzměna se v současné době zabývá projektem Řešíme společnou výzvu, který podporuje aktivní zapojení dětí ve školách. Odborně se opírá především o výcvik ve vedení skupin podle Carla Rogerse a další výcviky ve facilitaci a práci s tělem. V minulosti pracoval například v Křesťanské pedagogicko-psychologické poradně, v Prázdninové škole Lipnici nebo v organizaci Velký vůz Sever. V organizaci Člověk v tísni pracuje jako supervizor pro pedagogické pracovníky.

Mgr. Andrea Vedralová

Vzdělávání:

Absolventka oboru učitelství pro 1., 2. i 3. stupeň vzdělávání. V roce 2025 ukončila jako certifikovaný školitel kurz Motivational interviewing (Motivační rozhovor) a v rámci dalšího vzdělávání další dlouhodobé kurzy v oblasti komunikace, řešení konfliktů, leadershipu i vzdělávání v oblasti pedagogiky.

Praxe:

Více než patnáct let praxe učitelky v MŠ, ZŠ i SŠ. Na všech stupních působila také jako ředitelka, mentorka, supervizorka a koučka vedení. V rámci Škola můj projekt, z. ú. a v dalších organizacích vedla odborné týmy pro tvorbu metodických i didaktických nástrojů a materiálů pro učitele i žáky. V současné době se věnuje především koučování vedoucích pracovníků, vedení skupinových supervizí a individuálnímu mentoringu pedagogických pracovníků. Lektorka akreditovaných seminářů, např. v tématech Efektivní komunikace ve školách, Rozvoj školy a pedagogických kompetencí, Motivace, Rozvoj nadaných žáků, Inovativní přístupy ve školách, Vedení projektů a Mapy učebního pokroku pro rozvoj klíčových kompetencí. V organizaci Člověk v tísni pracuje jako supervizorka pro pedagogické pracovníky.

KONTAKTNÍ OSOBA:

Kateřina Dvořáková
mail:
katerina.dvorakova@clovekvtisni.cz,
telefon: 603 150 465

Supervize jsou pro účastníky/ce zdarma díky sbírce Lepší škola pro všechny.



Autor: Václav Zeman

Související články